טנזניה – טיול פרטי או טיול מאורגן?

טנזניה – טיול פרטי או טיול מאורגן?

רוצים לטוס לטנזניה ומתלבטים אם לטוס במסגרת של טיול פרטי או טיול מאורגן? כאן נפרט את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות כדי לעזור לכם!

קצת רקע על טנזניה

טנזניה היא מדינה בחלקה המזרחי של יבשת אפריקה. היא גובלת ברואנדה, אוגנדה, קניה, בורונדי, קונגו, מלאווי, זמביה, מוזמביק והאוקיינוס ההודי. בירתה הרשמית והחדשה יחסית היא דודומה. תיירים רבים מכל העולם נמשכים לטנזניה בעיקר בזכות טיולי הספארי המרהיבים שאפשר לעשות שם ובזכות החופים המרהיבים לא פחות של חופי זנזיבר.

היתרונות והחסרונות של טיול פרטי

לטיול פרטי יש יתרונות וחסרונות באופן כללי והדבר נכון גם לגבי טיול בטנזניה. היתרון הגדול ביותר של טיול פרטי הוא שכך יש למטיילים את האפשרות לבחור בעצמם את המסלול שלהם כמו גם את לוח הזמנים המתאים להם בלי כל מחויבות לקבוצה, למדריך וכך הלאה. 

החיסרון של טיול פרטי הוא, שכך מלאכת התכנון של הטיול נופלת על המטיילים עצמם. בנוסף, היות שהמטיילים לומדים להכיר את המקום לראשונה בעצמם, הרי שאין להם את האפשרות להכיר את המקומות המיוחדים באמת.

היתרונות והחסרונות של טיול מאורגן

מן הסתם, כפי שלטיול פרטי יש יתרונות וחסרונות, כך גם לגבי טיול מאורגן. היתרון הגדול ביותר של טיול מאורגן בטנזניה הוא האפשרות לסמוך על מדריך מקצועי, שמכיר היטב את טנזניה עצמה ואת האיים שלה וכך הוא יכול לקחת את המטיילים למקומות מיוחדים ולא בהכרח מוכרים ומתויירים.

החיסרון של טיול מאורגן בטנזניה הוא, שיש לוח זמנים קבוע ומשותף לכל הקבוצה ובדרך כלל, כדי שאפשר יהיה להספיק כמה שיותר, לוח הזמנים צפוף למדי.

החלטה

ההחלטה אם לצאת לטיול פרטי או מאורגן היא לא החלטה פשוטה והיא בעיקר אישית. לכל אחד יש העדפות משלו וכל אחד היה רוצה לחוות את טנזניה בדרך המתאימה לו ביותר. היות שכך, אין נכון או לא נכון בבחירה כזו, אלא רק בחירה מתאימה ביותר למטייל ספציפי ולכן אנו ממליצים לכם לחשוב עם עצמכם אילו יתרונות ואילו חסרונות חשובים לכם במיוחד ולקבל החלטה בהתאם.