טיולים גאוגרפיים – חוויה בלתי נשכחת

רף הציפיות שלנו מטיולים לחו"ל עלה באופן משמעותי בעשורים האחרונים, ולמעשה ממשיך לעלות עוד ועוד. בעבר עצם היציאה מהארץ והבילוי בחו"ל עורר אצלנו התרגשות עצומה, אבל ככל שאנחנו יוצאים יותר מהארץ – ב-2019 למשל נרשם שיא חדש של 9.2 מיליון יציאות מישראל – כך אנחנו מצפים ליותר מהחוויה עצמה. בהתאם התפתח ביקוש רב מאוד לטיולים במקומות מיוחדים, כלומר טיול גאוגרפי שלוקח אותנו למקום חדש לגמרי עבורנו ושונה מאוד מכל מה שאנחנו מכירים.

בוצוואנה ומפלי ויקטוריה

אפריקה היא לוקיישן מופלא עבור טיולים גאוגרפיים. היבשת השחורה כוללת אזורים, נופים, מראות ובעלי חיים ייחודיים לה. המפגש עם הטבע החופשי ואפילו הפראי במידה מסוימת מספק חוויות מרגשות לרוב, ואחת הדוגמאות היא טיול לבוצוואנה ומפלי ויקטוריה.

בוצוואנה ממוקמת בדרום היבשת, וכוללת את אחד מפלאי הטבע המרהיבים ביותר עלי אדמות – דלתת האוקוונגו. גם צ'ובה, שהיא שמורת הטבע השנייה בגודלה במדינה, היא חלק בלתי נפרד מטיול גאוגרפי מרתק, ועוד אתר שלא כדאי לפספס הוא מפלי ויקטוריה. המפלים העצומים – הרוחב שלהם הוא כ-1,700 מ' וגובהם הוא 80-100 מטר – מהווים חלק מהגבול הטבעי בין זמביה לזימבבואה, אבל קרובים יחסית גם לבוצוואנה כך שכדאי לשלב אותם בטיול.

טיולי ג'יפים בקירגיסטן

טיולים גאוגרפיים רבים מתבצעים באמצעות ג'יפים, כדי שהעבירות תהיה גבוהה במיוחד וניתן יהיה להגיע ללוקיישנים המרשימים ביותר ובעצם לחוות את הטבע באופן בלתי אמצעי ככל האפשר. דוגמה אחת לכך היא טיולי הג'יפים בקירגיסטן בעקבות דרך המשי המפורסמת. 

בין האתרים שאליהם מגיעים במסגרת טיול גאוגרפי ייחודי שכזה: שמורת אלא ארצ'ה, אגם סון קול, רכס אקסאי, האגם הנעלם, מסגד דונגן ונהר הצ'ו.

טיולים גאוגרפיים בדרום אמריקה

דרום אמריקה, שבעבר הייתה מזוהה בעיקר עם תרמילאים, קורצת מאוד גם לחובבי טיולים גאוגרפיים שכוללים מפגש עם שכיות חמדה אמיתיות: חבל פטגוניה הפראי על פסגותיו המשוננות והמושלגות, האגמים הקפואים, ההרים המיועדים ועוד; איי גלפגוס עם צבי הענק; דרך האינקה בפרו; אגם טיטיקאקה שנמצא בגובה של לא פחות מ-3,820 מ' ויש בו איים צפים מכושפים; מדבריות המלח בבוליביה; לגונה קילוטואה באקוודור; ועוד.