על מלונות אופניים בישראל

על מלונות אופניים בישראל

'מלונות 'אופניים' היו עד לפני כמה שנים נגישים רק למטיילים במדינות אירופה, ואילו כעת גם רוכבי אופניים ישראליים יכולים להנות מקונספט מלונות האופניים במגוון לוקשיינים בארץ. ספורט הרכיבה על אופניים נעשה יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות, כאשר יש מי שזהו תחביב עבורכם ויש מי שזהו תחביב על גבול המקצוע. רכיבת אופניים נפוצה בשני אופנים: רכיבת שטח ורכיבת כביש. כל אחת מהרכיבות הללו היא עולם בפני עצמו עם ציוד מיוחד, אופניים מיוחדים, קהילות, מסלולים, טיולים ותחרויות. לפניכם ריכוז של מידע חשוב וטיפים להזמנת של חבילת נופש במלונות אופניים בישראל.

לבחור מלון אופניים

מלונות בישראל מציעים כמה קונספטים פופולריים כמו למשל מלונות רשת, מלון דירות וגם מלון בוטיק. אפשרות נוספת כאמור היא מלון אופניים. מלונות אופניים ממוקמים בכמה אתרים בישראל ומהם תוכלו לצאת בקלות לנקודות ההתחלה של מגוון מסלולי אופניים מרהיבים. למלון אופניים יתרון אדיר והוא האפשרות להיכנס כמובן עם האופניים ולאחסן אותם בצורה נוחה ובטוחה. רוכבי אופניים משקיעים אלפי שקלים במקרה הטוב בזוג אופניים וציוד נלווה, ולכן יש חשיבות גבוהה בשמירה על הציוד. נוכל לחלק את מלונות האופניים בישראל לשני סוגים: מלונות אופניים, ומלונות שהם לא רק מלונות אופניים אך הם ידידותיים לרוכבי אופניים. מלונות אופניים של ממש תוכלו למצוא בדרום הארץ ובצפון הארץ. בדרום במצפה רמון ובצפון בכפר תבור.

בתי מלון בארץ פחות ידידותיים כלפי רוכבי אופניים, משום שמלכתחילה הם לא יועדו לכך והם נבנו לפני שנים רבות כאשר ספורט הרכיבה על אופניים היה בחיתוליו בישראל. כמובן שניתן להרכיב נופש לרוכבי אופניים מבלי ללון במלונות אופניים, אלא להתאכסן במלון ולהנות מהאירוח, מארוחת בוקר ומשלל המתקנים, כאשר את האופניים עצמם ניתן לאחסן בקרבת מקום אצל חברים, במקומות ציבוריים המתאימים לכך ועוד.

נופש לרוכבי אופניים בדרום

אחד ממלונות המטיילים ממוקם במצפה רמון, ותוכלו להנות מהנוף של הדרום בכמה ימי רכיבה משולבים אטרקציות נוספות. כך למשל תוכלו להנות ממבחר של מסלולי רכיבה על אופניים באזור מצפה רמון. יש למשל את המסלול אשר עובר בדרך הפסלים, ויורד לחאן בארות. מסלול נוסף מעגלי הוא בתוך המכתש עצמו מחאן בארות לעין סהרונים. המלון במצפה רמון מציע כמה חדרים ללינה ושירותים שונים לרוכבי אופניים. המקום מציע ארוחות בוקר, מדריכים למסלולי רכיבה ופעילויות שונות לקהיליית רוכבי האופניים כמו סדנאות והרצאות. כך למשל תוכלו להעשיר את הידע בסדנה לתחזוקת אופניים או בסדנה לרכיבת זוגות. אחרי שתסיימו את מסלולי הרכיבה במצפה רמון תוכלו לקנח את הנופש בלינה במגוון של מלונות באילת. באילת יש מבחר עצום של מלונות – החל ממלונות פשוטים ועד למלונות יוקרה מהשורה הראשונה. הגיוון של נופש אשר מתחיל בימי רכיבה עמוסים ומסתיים בימים של בטן-גב בחופי אילת הוא פופולרי מאוד ומאפשר לכם גם לנפוש וגם לרכוב.

נציין כי במצפה רמון יש מסלולי רכיבה נוספים לרכיבה עצמאית כאשר מסלול האגן בניצנה הוא נפוץ מאוד ורמת הקושי בו היא בינונית. המסלול משלב סינגלים ודורש שליטה טכנית מהרוכב. חשוב להזמין מקום לינה מראש באזור היות ומבחר מקומות הלינה וכמות החדרים לרוכבי אופניים היא מוגבלת.

נופש לרוכבי אופניים בצפון

צפון הארץ גדוש מסלולים לרוכבי אופניים ותוכלו להנות ממבחר המסלולים בלוקיישנים השונים שבצפון הארץ – באזור הכינרת, ברמת הגולן, בתבור, בחיפה ובכרמל ועוד. מלון אופניים בצפון הארץ ממוקם כאמור בכפר תבור. יש באזור גם כמה צימרים ידידותיים לרוכבי אופניים. ריבוי הצימרים באזור המותאמים לרוכבי אופניים נובע מהעובדה שיותר ויותר רוכבי אופניים מגיעים לאזור על מנת להנות ממגוון מסלולי הרכיבה ומהנוף הקסום שיש לתבור להציע.  מלונות בצפון הארץ בחלקם מתאימים לרוכבי אופניים, ורוכבי אופניים יכולים לבחור בין האופציה של מלון לבין האופציה של צימר. מומלץ כמובן להזמין מקום מראש היות ומבחר מקומות הלינה בצפון הידידותיים לרוכבי אופניים הוא מצומצם יחסית. המחירים ללינה ולנופש אינם קבועים והם משתנים בעונות השנה ובהתאם לביקוש. לינה באמצע השבוע תהיה בעלות נמוכה יותר לעומת סוף השבוע, שאז הביקוש בשיאו. לוקיישן נחמד נוסף ללינה הוא במושב החקלאי שרונה אשר ממוקם בסמוך לבקעת יבניאל – בדרך מהתבור אל הכינרת.

נופש לרוכבי אופניים במרכז הארץ

במרכז הארץ יש מבחר מעולה של מסלולי רכיבה על אופניים, וכך גם מבחר של מקומות לינה. כמה מקומות לינה באזור השרון מציעה לינה בצימרים ידידותית לרוכבי אופניים, כך למשל בשדה יצחק. מלונות בתל אביב פחות מתאימים לרוכבי אופניים אם כי ניתן בתיאום מראש לקבוצות להזמין נופש קבוצתי במלון בתל אביב, בהתאם לביקוש ולעונה. אפשרות נוספת ללינה היא ללון בקרוואן. היתרון שבקרוואן הוא שהוא הולך איתכם לכל מקום – ומדובר למעשה במקום לינה נודד. יש כמה חניונים מוסדרים ללינה והעמדה של קרוואנים ותוכלו לברר על כך פרטים באתרים השונים ברחבי הרשת.

במרכז הארץ יש כאמור מגוון של מסלולים לרכיבת אופניים. כך למשל בפארק אפק ישנו מסלול אופניים המתאים לכל הגילאים. שמו הוסף של הפארק הוא תל אפק, ויש מי שמכירים אותו רק בשמו השני. הפארק שוכן בגבולותיו של הגן הלאומי ירקון והוא אתר ארכיאולוגי. מסלול נוסף למשל נמצא בנמל קיסריה שאורכו 10 ק"מ והוא בדרגת קושי קלה ומתאים למשפחות וילדים. המסלול עובר בין אמות המים מהתקופה הרומית ובמוזיאון הראלי. תוכלו לקנח מסלול רכיבה במרכז הארץ בתל אביב עצמה שמציעה מגוון של אטרקציות לכל הגילאים. כך למשל תוכלו להנות מטיול רגלי בשכונת נווה צדק ובמתחם התחנה, בו ישנן מסעדות מעולות. תוכלו להנות מהליכה בנמל יפו, בטיילת תל אביב ובשדרות רוטשילד הנעימות מאוד להליכה בשעות הערב בעונת הקיץ.

נופש לרוכבי אופניים בים המלח

אזור ים המלח מציע מגוון של מסלולי רכיבה. כך למשל תוכלו להנות מרכיבה במסלול מפל דוד. זהו מסלול מצוין המשלב נוף מדברי בעין גדי. המסלול שופע צמחייה עם שקט מדברי ומבטיח הנאה של ממש לכל רוכב. מסלול נוסף נמצא בנחל ערוגות ואורכו 10 ק"מ, ויש הבוחרים לבצע אותו כמסלול הליכה מקוצר של 6 ק"מ. מלונות בים המלח מאפשרים לכם להנות מכל הפינוקים של ים המלח בסופו של יום רכיבה מאתגר, משולב מסאג'ים ומי מינרליים מים המלח עצמו. מומלץ להתעדכן במזג אוויר, חדשות, וגם בטיפים לקראת הרכיבה.

שם (נדרש)אימייל (נדרש)אתר

כתיבת תגובה