איך בוחרים נעלי סנובורד לחופשת סקי?

איך בוחרים נעלי סנובורד לחופשת סקי?

העלייה המתמשכת ברמת החיים בארץ מאפשרת ליותר ויותר ישראלים לצאת לחופשות בחו"ל בתדירות גבוהה מבעבר. בפרט הופכות לנפוצות חופשות החורף באתרי הסקי המפנקים ברחבי אירופה, ואחת הפעילויות האהובות באתרים אלה היא סנובורד. כדי ליהנות באמת מהסנובורד חשוב לבחור נכון את הנעליים המתאימות לכם ביותר – העצות הבאות יעזרו לכם לעשות זאת.

איזון מדויק בין קשיחות לנוחות

נעלי סנובורד קשיחות מעבירות במהירות וביעילות את התנועות שלכם אל הקרש. בהתאם נעליים קשיחות הן מפתח הכרחי לביצועים מרשימים באמת ולמקסימום נחת מהפעילות מזרימת האדרנלין. מצד שני, קשיחות יתר עלולה לגרום לכאבים תוך זמן קצר יחסית, ולהגביל אתכם מלמצות את החופשה. בהתאם חשוב למצוא נעליים עם איזון מדויק בין הקשיחות לנוחות.

בנוסף כדאי לדעת שלגולשי הפריסטייל מתאימות נעליים רכות יחסית (וגם כאלה שכוללות בולמי זעזועים), ואילו לגולשי הפרירייד כדאי לחפש נעליים קשיחות יותר.

איך בודקים התאמה לכפות הרגליים?

נעלי הסנובורד צריכות להתאים באופן מושלם לכפות הרגליים שלכם, כדי שהתנועה תהיה נוחה, יציבה ובטוחה. את המדידה חשוב לבצע בשתי הרגליים כשאתם גורבים את גרבי הסקי שלכם. מומלץ להסתובב עם הנעליים שאותן מודדים במשך מספר דקות כדי לקבל אינדיקציה טובה ככל האפשר ליכולת לגלוש איתם זמן רב.

באופן עקרוני כשאתם עומדים זקוף, והנעל נעולה באופן הדוק, העקב צריך לשבת היטב ולא לעלות, גם כשמכופפים קצת את הרגליים. האצבעות אמורות לגעת בקצה הנעל – נגיעה קלה – וזאת משום שכשגולשים כף הרגל זזה מעט אחורה כך שהאצבעות יהיו קרובות לנעל אבל לא יגעו בה.

הסגירה המומלצת עבור נעלי סנובורד

דגש חשוב נוסף בבחירת נעלי סנובורד הוא אופן הסגירה שלהן. בעבר האופציה הנפוצה ביותר הייתה סגירת שרוכים שחייבה הפעלת כוח רב כדי להבטיח אחיזה טובה, אבל היום יש כבר סגירות מתקדמות יותר – למשל BOA, סגירה שמבוססת על כבל מתכת שניתן להדק אותו אם מסובבים כפתור. אם נעלי הסנובורד שלכם מגיעים עם סגירה כזו, חשוב להדק פעם אחת, לגלוש כמה דקות ואז להדק פעם שנייה. לפעמים יש צורך אפילו לחזור עוד כמה פעמים על הגלישה וההידוק עד שמגיעים לאחיזה מיטבית.